Çalınan Instagram hesabını kurtarma

Pek çok kullanıcı Instagram kullanırken güvenlik ayarlarını çok iyi yapmadığından dolayı hesabını kaptırabiliyor. İster şifre değişsin ister e-posta adresi değişen bir hesap olsun bu konuda çalınan bir Instagram hesabını kurtarma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Çalınan Instagram hesabını kurtarma yolları

Instagram hesabının şifresinin değiştiğini ve hesaba girilebildiğini varsayalım. Bu durumda yapılması gereken şifreyi değiştirmek ve güvenlik seçeneklerini düzenlemek. Eğer hesaba giriş yapılamıyor ise ve e-posta adresi değişmediyse hemen yeni bir şifre almak gerekiyor.

Bazı durumlarda hesabı çalan kişi e-posta adresini değiştirebiliyor. Bu durumda uygulanabilecek yöntem o hesabın eski e-posta adresini kontrol etmek. Posta kutusunda hesabın e-posta adresinin değiştiğine dair bir yazı yer alacak. Buradaki bağlantıya girdikten sonra yeni şifre girilebilir, tekrar eski e-posta adresi ile giriş yapmak mümkün olur.

Bu aşamadan sonra ne yapılmalı?

Hesabını tekrar alan kullanıcılar hesabın güvenliğini daha da yükseltmeli. Örnek vermek gerekirse çift aşamalı doğrulama açılabilir. Çift aşamalı doğrulama, farklı bir cihazdan giriş yapıldığında hem bildirim atar hem de kod gönderir. Bu sayede hesap bir kademe daha güvenli olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*