ComputerCraft Mod Tanıtımı

Pek çok mod bulunuyor. Bu modlardan birisi de ComputerCraft olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Bu konuda bu moddan söz ediyor olacağız.

Minecraft oynayanlar, bazen ilginç bir deneyim yaşamak adına mod kurma ve yeni modlar bulma arayışına girebiliyor. Kurulabilecek modlar arasında ComputerCraft modu da bulunuyor. Bu mod hakkında detaylı bilgi sunmak istiyoruz.

ComputerCraft Mod Tanıtımı

ComputerCraft, bilgisayar ile uğraşmayı sağlayan LUA kod desteğine sahip bir mod. Oyuncular, bu sistemi kullanarak çeşitli mekanikler geliştirebiliyor, oyun oynayabiliyor veya otomasyon yapabiliyor. Oyunun içerisinde bulunan turtle adındaki eşyalar robot olarak görev alıyor. Bunların amacı, kendi alanındaki işleri otomatik bir şekilde yapmak. Robotlar, verilen komutlara göre çalışarak birçok şeyi yapabiliyor. Örneğin bir robot, maden kazarak eşyaları sandığa yollayabilir.

Bir diğer eşya bilgisayar olarak bulunuyor. Bilgisayar, kod yazılabilen bir eşya olup bu eşyaya çeşitli aygıtlar bağlanabiliyor. Örneğin bilgisayar, monitör ile birlikte çalışabilir. Bu doğrultuda ekrana yazı yazılması sağlanabiliyor. Bir diğer eşya olan modem, internet bağlantısı sunmak için bulunuyor. Modem ile birlikte birden fazla bilgisayar birbirine bağlanabiliyor ve sunucu kurulabiliyor. Örneğin internet üzerinden sohbet sunucusu kurulabilir veya uzaktan otomasyon yapılabilir.

Oyunda bulunan floppy disk, diske veri yazma ve diskten veri okuma işlemi sağlarken disk drive, diski kullanmak için önemli bir aygıt. Printer yani yazıcı, kağıda yazı yazmak için bulunurken pocket computer, taşınabilir bir şekilde kullanılabiliyor. Oyunda yer alan wireless modem yani kablosuz modem ise kablosuz bağlantı sağlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*