Dropshipping Nedir?

Bazı kullanıcılar e-ticaret yaparken stok maliyetlerinden kurtulmak ister. Bu durumda devreye dropshipping girmektedir. Peki dropshipping hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz?

Dropshipping Nedir?

Dropshipping, stok yapmadan e-ticaret sitesi işletmektir. Özellikle masrafsız bir e-ticaret işine girmek isteyenler için büyük bir fırsat sağlar. Tek yapmanız gereken dropshipping firması ile anlaşmak.

Dropshipping Nasıl Yapılır?

Dropshipping yapmak için bir tedarikçi firma ile anlaşmak gerekir. Sonrasında yapmanız gereken entegrasyon işlemlerini tamamlamaktır. Tedarikçinin sattığı ürünlerden istediklerinizi mağazanıza ekleyerek müşterilerinize satabilirsiniz. Müşteri ürünü aldıktan sonra tedarikçinin sitesine bilgi gider ve ürün çekilir. Yalnızca çekilen ürünün ödemesini yapmış olursunuz.

Avantajları Nelerdir?

Dropshipping sisteminin e-ticaret firmalarına sağladığı en büyük avantaj stok yapma gereksiniminin olmamasıdır. Bu da depo masraflarından kurtulmayı sağlar. Bu sistemin bir diğer avantajı ise tedarikçilerde ürünlerin daha ucuza satılmasıdır. Bu sayede müşterilerinize uygun fiyatlı ürünler verebilirsiniz.

Dezavantajları Nelerdir?

Bu işin en büyük dezavantajı dropshipping sağlayan firmanın güvenilirliği olmaktadır. Bazı tedarikçi firmalar yüksek fiyattan ürün satabilir. Bu da müşterilere uygun fiyatlı ürün satamayacağınız anlamına gelir. Bundan dolayı güvenilir firmalar ile anlaşma yapılması gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*