Google Blogger ile Adsense Hesabı Açın

Öncelikle bu konu Blogger’da paylaşılmıştı. Sonradan buraya aktardığımız için yazı farklı yerde paylaşılmış gibi görünebilir. İyi okumalar. 🙂

Birçok kullanıcı kendi düşüncelerini paylaşmak, yazı eklemek ve internet kullanıcılarını bilgilendirmek için blog sitesi açarak yazı yazar. Bazıları daha kolay bir şekilde bu işi yapmak için veya güvenlik açıklarından arındırılmış bir web sitesi kullanmak için Blogger hesabı açabilir. Ben de güvenlik açıklarından korunmak ve Google sunucularında blog sitesi yönetmek için bu konuyu burada açıyorum. Çünkü kendi web sitemde zaman zaman saldırılar oluyor, güvenlik açıklarından yararlanılıyor. Google’ın Blogger hizmeti sayesinde bu tür açıklardan korunabiliyorum.

Google Blogger ile Adsense Hesabı Açmak

Eğer Blogger ile Adsense kullanmak ve reklamlardan gelir elde etmek istiyor iseniz Blogger sitenizin en az 6 aylık olması gerekir. Google tarafından dikkat edilen bir diğer husus tema olmaktadır. Zaten Blogger kullandığınız için tema konusunda bir sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum.

Google’ın Blogger sitelerinde en çok önemsediği konulardan birisi içeriktir. İçerik kalitesi ve içerik sayısı Google’ın Adsense onayı verirken dikkat ettiği bir durum. İçerik yeterince uzun ve kaliteli olmalı, yazım kurallarına uymalı ve kullanıcılara hitap etmelidir. Google, az içerikli bir siteyi kabul etmeyebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*