Minecraft Demir Blok Hakkında Bilgi

Minecraft oyununda yer alan demir blok hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Belki Minecraft oyununu sıkça oynayan bir oyuncu olabilirsiniz fakat demir bloğu gibi basit bir bloktan öğreneceğiniz birçok şey olabilir. Bu konuda Minecraft’ın demir bloğu ile ilgili sizlere çeşitli bilgiler sunacağız.

Minecraft Demir Blok Özellikleri

Demir blok, 9 demirin bir araya gelmesi ile oluşur. Herhangi bir kazma türü ile kırılabilen demir blok, metalimsi bir yapıya sahiptir. Örs ve demir golem yapımında demir blok kullanılır. Fenerin altına demir blok yerleştirilerek oyuncuya efekt verilmesi sağlanır. Nota bloklarının altına yerleştirildiğinde notanın sesini değiştirir.

Demir bloğun kırılma, ekleme, üzerinde yürüme, düşme ve kırılma anı sesleri bulunur. Demir bloğun biraz tarihinden bahsedersek demir bloktan ilk olarak 21 Mayıs 2009 tarihinde bahsedildi. O zamanlar metal blok olarak planlanan blok 24 Ekim 2009’da demir blok olarak açıklandı. 0.26 sürümü ile birlikte demir blok oyuna eklenmiş oldu. Bir zamanlar demir blok üretimi için 4 blok gerekiyordu, sonradan 9 blok olarak güncellendi.

Alpha 1.2 sürümü ile dokusu değişen demir blok bambaşka bir görünüme büründü. Bu zamana kadar pek çok güncelleme ile yeni özellikler ve yeni etkileşimler kazanan demir blok en son 1.14 sürümünde nota blokları ile ilgili bir güncellemeye kavuştu. Bu sürüm ile birlikte artık nota bloğunun altına demir blok yerleştirildiğinde farklı bir müzik oluşturulabiliyordu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*