PHP Nedir?

PHP, 1995 yılında geliştirilmeye başlayan ve günümüzde en çok kullanılan web programlama dili. PHP programlama dilinin kurucusu, bu dili geliştirirken ilk amacı kendine özel bir sistem kodlamaktı. Sonraları bu dili halka açma kararı aldı ve bu dönemde en çok kullanılan web tabanlı programlama dili oldu.

PHP ile web üzerinde yapılabilecekler hayal gücünüz ile sınırlıdır. Aklınıza gelebilecek her türlü şeyi yapmak mümkün olmakta. Bir forum sitesi kodlamak, web tabanlı bir oyun geliştirmek, ajax ile birlikte dinamik bir web sayfası oluşturmak, sosyal medya sitesi geliştirmek ve daha fazlası ellerinizin altında.

İnternet Programcılığı: PHP Nedir?

PHP, kullanıcılara birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar arasında kolay kullanım imkanı sunması yer alır. Geliştiriciler zorlanmadan kolay bir şekilde bu dili öğrenerek hemen kodlamaya başlayabilir. 1995 yılında geliştirilen bir dil olsa da günümüzde halen yeni fonksiyonlar ile gelişen güvenli bir programlama dili olmaktadır. Güvenlik konusu bir bakımdan geliştiriciye de bağlıdır. Geliştirici ne kadar dikkatli kodlarsa o kadar güvenli bir web sitesi oluşturabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*