Proje Fikirleri Arayanlara Öneriler

Hayat yalnızca sosyal medyada gezip yemek yemekten ve yatmaktan ibaret değildir. Bundan dolayı hayatın daha kolay hale gelmesi için yeni projeler üretmeli, kendinizi geliştirmelisiniz. Eğer proje fikirleri arıyorsanız bu konuda sizlere birçok fikir sunacağız. Bu fikirler arasından kendinize en uygun olanı seçip hemen çalışmalara başlayabilirsiniz.

Oyun Programlama

Günümüzde oyun programlama popüler bir iş olarak yer almaktadır. Herkesten farklı bir oyun projesi düşünmek projenizin büyümesini sağlar. Oyun programlayarak hem para kazanabilir hem de eğlenebilirsiniz. Oyun yapma konusunda hiçbir fikriniz yok ise Unity, Game Maker, Unreal Engine gibi oyun motorlarını inceleyerek bu konuda eğitim alabilirsiniz.

Serbest Çalışan yani Freelancer Olmak

Freelancer olarak iş yapmak dijitalleşme ile birlikte yaygınlaşmış bir meslek olmakta. 1990’lı yıllardan sonra internet üzerinde yaygınlaşmaya başlayan bu kavram internetin de gelişmesiyle daha fazla ilgi çekici bir hale geldi. Dijital freelancer, müşterilere internet üzerinden hizmet vermektir. Örneğin müşteriler için web tasarımı yapabilir, grafik tasarlayabilir veya danışmanlık yapabilirsiniz.

Stok Fotoğrafçılık ve Video

İnternet üzerinde ShutterStock gibi popüler olan birçok stok fotoğraf ve video deposu bulunmaktadır. Müşteriler buradan reklamsız ve lisanslı bir şekilde içerik almak için bir miktar para ödemek zorundadır. Bu sitelere stok fotoğraf ve video yükleyen kullanıcılar, diğer müşterilerin indirme başına para kazanır. Bu işte kendinizi geliştirerek kaliteli bir stok fotoğrafçı olabilirsiniz.

İçerik Üreticiliği Yapmak

İnternet üzerinden içerik üreterek hem para kazanabilir, hem de boş zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Eğer video kurgu, efektif içerikler gibi çeşitli içerik üreticiliği konusunda kendinizi hevesli görüyorsanız Adobe Premiere Pro ve Adobe After Effects gibi çeşitli yazılımları kullanarak bu alanda gelişebilirsiniz.

Sunucu İşletmek

Birçok alanda sunucu işleterek zamanınızı daha iyi değerlendirebilir, kendinizi geliştirebilirsiniz. Örneğin web sunucusu olabilir, oyun sunucusu olabilir, uygulama sunucusu olabilir. Bu tamamen sizin kararınıza bağlı kalmaktadır. Oyun sunucusu olarak Minecraft, Metin2 PvP, Terraria, GTA 5 gibi birçok oyun için oyun sunucusu kurulabilmektedir. Bunun yanı sıra web sitesi kurarak blog yazıları paylaşarak da içinizdeki düşünceleri yazıya dökebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*