SEO Uyumlu İçerik Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Google’da SEO uyumlu içerik hazırlamak önemli bir durum olmaktadır. Bir içeriğin arama motorlarında yükselmesi için içerik üreticilerinin dikkat etmesi gereken birkaç adım bulunur. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bazı durumlardan bahsedeceğiz.

SEO Uyumlu İçerik Hazırlamak

Arama motorlarında üst sıralara yükselmek için dikkat edilmesi gereken durumlardan birisi anahtar sözcük kullanmak. Her bir yazının belirli bir anahtar sözcüğü bulunmalı ve bu anahtar sözcüğe odaklanılıp konular yazılmalıdır. Anahtar sözcük çok fazla aranan bir sözcük olur ise üst sıralara çıkması zor olacağı için güncel veya gelecekte değerlenecek bir anahtar sözcük tercih etmek en mantıklısı olacaktır. Ayrıca anahtar sözcüğü çok sık kullanmamak gerekir. Bu durum arama motorları tarafından spam olarak algılanabilir.

Anahtar sözcük hem başlıkta, hem ilk alt başlıkta, hem içerik içerisinde birkaç defa geçmelidir. İçeriğin uzunluğuna göre anahtar sözcük kullanımı yapılmalıdır. İlk paragrafta anahtar sözcük kullanılmalı, sonra alt başlık eklenip anahtar sözcüklerin dağılımı yapılmalıdır.

Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için dikkat edilmesi gereken bir diğer durum ise görselin başlık ile aynı adda olması fakat Türkçe karakter içermemesi gerekir ve boşluklar çizgi ile gösterilmelidir. Bunun yanı sıra görseller etiket ve anahtar sözcük içermeli. İçeriğe abartılı bir şekilde görsel eklemek yerine görsel sayısını içeriğin uzunluğuna göre belirlemek gerekir.

İçerik yazarken içeriğin anahtar sözcükleri, kategorisi, konu açıklaması gibi detaylar da düşünülmelidir. Bu detaylar META etiketlerinde yer alır. META etiketi, botların sitedeki sayfayı daha iyi anlamalarını sağlar. Bu konuda kullanıcılar META etiketlerinden özenle yararlanmalıdır.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*