Simcity 2013 faciası ve perde arkası

Simcity 2013 faciası ve yaşananlar bazı oyuncuların merak ettiği bir konu olmakta. Oyuncular özellikle oyunun neden böyle bir sorun yaşadığını merak ediyor. Haydi, lafı çok uzatmadan hemen konuya geçelim.

Simcity 2013 faciası ve yaşananlar

Simcity 2013 oyunu 2013 yılında piyasaya sürülen ve döneminin kaliteli oyunlarından birisi olsa da korsan koruması oyunun çöküşünü sağladı. Oyun çıktığında korsana önlem almak amaçlı tek kişilik olduğu halde internet bağlantısı gerektirdi. Oyunu oynayan kullanıcıların lisansı olup olmadığının kontrol edilmesi için internet üzerinden zaman zaman kontrol yapılıyordu.

Oyun yayınlandı ve ilk günler sık sık çökme problemleri meydana geldi. Sunucular sık sık çöküntüye uğradığı için oyuncular oyunu düzgün bir şekilde oynayamadı. Oyuncular, oyunun internet bağlantısı gerekmeden oynanmasını istese de EA, yapay zeka için bunun gerektiğini söyledi fakat aslında ortada böyle bir şey yoktu.

Oyun korsan oyunculuğun önlenmesi adına bu şekilde oyuncu kaybetti. EA, aldığı bir karar ile birlikte oyun çıktıktan 1 yıl sonra internet bağlantısı gerektiren özelliği kaldırsa da artık iş işten geçmişti. Çünkü oyunun üzerinden çıkalı uzun bir süre olduğu için oyuncular ilk günkü gibi hevesli değildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*